Expositie | Het kleedje

Walburgiskerk Zutphen

Van: 09-04-2025 tot 11-06-2025

De geschiedenis van leven op aarde en het menselijk denken op 28 meter lang geborduurd wandkleed uit Wilp.

Tapis de Bayeux

Kinderen en kleinkinderen van de makers, Albert Daan & Tiets Daan-Stiemens, exposeren samen met de Walburgiskerk het 65-jaar oude familie-erfstuk in de traditie van Tapis de Bayeux: het kleedje.

Scheppingsdrang

“28 meter lang, 45 cm breed, hangend aan een rail tegen het behang tussen de ramen en de zoldering, ontworpen en getekend door Albert, door Tietske met dmc-garen op grijs linnen geborduurd tussen 15 Oktober ’53 en 1 Maart ’59, – ziedaar de nuchtere en exacte gegevens. Hoeveel sentimenten zouden daarnaast in woorden moeten worden omgezet, om iets duidelijk te maken van alle vreugde en scheppingsdrang, inspirerende activiteit, verwachting – en rustig geluk, die het uitvoeren van dit werk begeleidden!” – uit het logboek van Tiets.

Op het kleedje is de geschiedenis van het ontstaan van de aarde, tot de hedendaagse geschiedenis in de jaren 60 te zien.


Relevante links

Verwante verhalen

Lees meer

Contactgegevens

Erfgoed Gelderland
Team mijnGelderland
Westervoortsedijk 67-D
6827 AT Arnhem

info@mijngelderland.nl

Inschrijven nieuwsbrief

mijnGelderland Sociale media

erfgoed gelderland

Contactgegevens

Erfgoed Gelderland
Team mijnGelderland
Westervoortsedijk 67-D
6827 AT Arnhem

E info@mijngelderland.nl