De teddybeer van Arnold Wolters tijdens Operatie Market Garden

Airborne Museum

In 1944 kreeg Wolters de opdracht om na Operatie Market Garden in het bevrijde Arnhem Militair Commissaris te worden. Ervan uitgaande dat hij zijn gezin snel weer terug zou zien, kocht hij een dag voor zijn vertrek een teddybeer om aan zijn dochter cadeau te geven. Hoe liep dit af?

Militaire loopbaan

Arnoldus (Nol) Wolters (1912-1994) was een Nederlands luitenant ter zee van de Koninklijke Marine. Wolters werd bij de mobilisatie in 1939 opgeroepen en aangesteld als commandant van een mijnenveger. Tijdens de Duitse invasie van Nederland in 1940 gaat Wolters in zijn mijnenveger naar Engeland, terwijl zijn vrouw en baby achterblijven. In 1944 keert hij terug naar Nederland als verbindingsofficier in het Britse luchtlandingsleger tijdens Operatie Market Garden.

Hereniging

Met het optimistische vooruitzicht zijn gezin weer te zien, neemt hij een grote teddybeer voor zijn dochter mee uit Engeland. Hij hoopt dat niemand het erg vindt als de beer een plek in het zweefvliegtuig krijgt. De operatie verloopt echter desastreus en Wolters is gedwongen met de andere overlevenden van de luchtlandingsdivisie te evacueren over de Rijn naar Nijmegen. Pas na de bevrijding wordt hij weer herenigd met zijn gezin. Zijn dochter, inmiddels vijf jaar, krijgt alsnog de teddybeer.


Rechten

Airborne Museum, CC-BY

  • Collectieverhalen

  • Oorlog

  • Tweede Wereldoorlog

  • Kinderen

  • Personen

  • 1900-1950

  • Arnhem

Relevante links

Verwante verhalen

Lees meer

Contactgegevens

Erfgoed Gelderland
Team mijnGelderland
Westervoortsedijk 67-D
6827 AT Arnhem

info@mijngelderland.nl

Inschrijven nieuwsbrief

mijnGelderland Sociale media

erfgoed gelderland

Contactgegevens

Erfgoed Gelderland
Team mijnGelderland
Westervoortsedijk 67-D
6827 AT Arnhem

E info@mijngelderland.nl